Titulní strana
Česká verze    Deutsche Fassung    Englische Fassung

Hotel KAMU***Garni Vsetín

... Ubytování v centru Vsetína

Tipy na výlet

V létě možnost využití půjčovny horských kol, dobře značených turistických tras nebo cyklotras blízkých Hostýnských , Vsetínských nebo Vizovických vrchů a Javorníků.

V zimním období možnosti lyžování přímo ve Vsetíně nebo na sjezdovkách v celém blízkém regionu. Doporučujeme využít upravené hřebenové tratě pro běžkaře s nádhernými panoramaty valašské přírody.

Vsetín

 • Zámek
 • Římsko-katolický kostel Nanebevzetí P. Marie
 • Maštaliska - tzv. bývalý Panský dům z roku 1710
 • Barokní kamenná socha Neposkvrněného početí P. Marie na Horním náměstí
 • Evangelický kostel Dolního sboru
 • Evangelický kostel Horního sboru
 • Kamenný kříž z r. 1775 na Dolním náměstí

Zámek Vsetín

Zámek Vsetín

Zámek je dominantou a nejstarší historickou budovou Vsetína. Renesanční zámek s vnitřním dvorem, vroubeným arkádami, byl postaven v prvním desetiletí 17. stol. (první zmínka je z roku 1610) tehdejšími majiteli panství Lukrécií Nekšovou z Landeka a jejím druhým manželem Albrechtem z Valdštejna. Stojí na základech středověké tvrze z první poloviny 15. stol. na vyvýšenině pravého břehu řeky Bečvy. V roce 1708 zámek vyhořel a zbyly z něj holé zdi. Pozdějšími majiteli - uherskou šlechtou z rodu Illésházy - byla zámecká budova v průběhu 18. stol. několikrát přestavována a upravována. Dnešní klasicistní podobu získal vsetínský zámek v letech 1833-34 za posledního šlechtického majitele Josefa z Wachtlerů. V této době byl založen také přilehlý zámecký park se vzácnými dřevinami. Požár zámku v roce 1915 zničil celou střechu i s věží. Tehdejší majitelé zámku - Thonetové - nechali roku 1924 zámek opravit do původní podoby před požárem. Posledními soukromými vlastníky zámku od roku 1938 byli Marie Baťová se synem Tomášem. V únoru 1949 byl zámek převzat do národní správy. V padesátých letech, díky nerozvážnému umístění nejrůznějších státních institucí v budově zámku, došlo ke značnému poškození zámeckých interiérů. Proto se v letech 1963-74 muselo přistoupit k nákladné generální opravě budovy. Zámek byl veřejnosti opět zpřístupněn 9.5.1975 a je dnes jedním z významných kulturních a společenských center města a celé oblasti Vsetínska.

Vsetínské muzeum bylo založeno jako "Vsacké okresní museum na Vsetíně" dne 14.2.1924. U jeho zrodu stáli tehdejší veřejní činitelé v čele s lékařem MUDr. Františkem Sovou. Základem pro sbírky nově založeného muzea se staly historické a národopisné sbírky manželů Bibiany a Františka Sovových, veřejnosti byly zpřístupněny roku 1925. Muzejní expozice byly v průběhu let umístěny v různých budovách, až se roku 1964 stal sídlem muzea vsetínský zámek.

Hvězdárna Vsetín

Hvězdárna se nachází na severním okraji Vsetína, jen několik set metrů od Vsetínského zámku.

Městské lázně Vsetín

Navštivte nově zrekonstruované městské lázně s mnoha vodními atrakcemi, whirpool, vodoléčba, relaxační oddělení, v letním období otevřen venkovní bazén s tobogánem. Tento zábavní komplex se nachází 300m od hotelu.

Beskydy

Nejpamátnější horou Beskyd je Radhošť (1129 m n.m.), k němuž se váží kultovní tradice starých Slovanů, kteří zde uctívali pohanské bohy.

Beskydy
Oblast Radhoště spolu s horským sedlem Pustevny (1018 m n.m.) je vyhledávána pro své jedinečné přírodní krásy a rekreační možnosti v létě i v zimě. Pokrývá ji hustá síť značených turistických tras jak pro letní turistiku, tak pro zimní turistiku na běžkách. V zimě je zde k dispozici několik lyžařských vleků a sjezdovek.

Výškou dominuje Lysá hora (1324 m n.m.), malebností krajiny vyniká vrch Soláň (861 m n.m.). Horské hřebeny poskytují možnost jedinečných výhledů na vrchy a údolí, hory a ráztoky, jalovcové stráně, březové hájíčky a samoty ztracené v lesích. Za jasného počasí lze dohlédnout až k slovenským pohořím Malé Fatry.

Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm

Leží v samém srdci Beskydských a Vsetínských vrchů na úpatí posvátné hory Radhošť.

* Valašské muzeum v přírodě nabízí jedinečnou možnost zjistit, jak se na Valašsku žilo dříve. Muzeum je soustředěno ve třech lokalitách. Dřevěné městečko, Valašská dědina a Mlýnská dolina.

Pustevny, Radhošť

Na hřebeni na Rožnovem se nachází památná hora Radhošť, symbol Valašska. Výchozím místem výletů jsou Pustevny.

Pustevny, Radhošť
Známé jsou dřevěné stavby arch. Jurkoviče "Maměnka a Libušín", cestou na vrchol narazíte na sochu pohanského boha pohostinství, plodnosti a úrody Radegasta.

Nádherná hřebenová cesta Vás dovede až na vrchol Radhošť /1129m/. Zde se nachází kaple Cyrila a Metoděje /1896/, sousoší slovanských věrozvěstů a kamenný kříž /1805/

Velké Karlovice

 • Historický dřevěný kostel, muzeum o životě na Valašsku a obrazárna valašských umělců, centrum zimních radovánek
 • Hotel Sukanická – rozhledna na moravsko-slovenském pomezí s nádhernými panoramaty Valašska

Karolínka

 • Huť Charlotta – možnost zakoupení sklářských výrobků
 • Ateliér akad. malíře Ilji Hartingra

Vizovice

 • Rudolf Jelínek-prohlídka firmy, muzeum, ochutnávka Slivovice, podniková prodejna
 • Zámek Vizovice – rozsáhlá sbírka obrazů, zámecký park, pravidelné koncerty vážné hudby

Lešná u Zlína

ZOO - nejkrásnější v ČR, historický park a zámek

Teplice nad Bečvou

Lázně s léčivou minerální vodou, nejhlubší středoevropská propast /205m/, argonitové jeskyně, hrad Helfštýn Pravidelné hudební a taneční produkce pro lázeňské hosty.

Štramberk

Horské městečko zvané "Moravský Betlém. Unikátní soubor lidové architektury valašských roubených chalup z 18. a 19. století. Proslulé "Štramberské uši", zřícenina hradu Strallenbeg – Štramberská Trúba

Kopřivnice

Unikátní technické muzeum osobních a nákladních vozů Tatra.

© 2010 Hotel KAMU***Garni Vsetín | Valid XHTML 1.0!